Перейти до основного вмісту

Євреї Арізони закликають не використовувати «Циклон Б» для смертної кари

Лідери невеликої єврейської громади штату подали до суду, вимагаючи заборонити газ, який використовується для виконання смертних вироків, — повідомляє Jewish News of Greater Phoenix. Як відомо, саме за допомогою Zyklon B було вбито 1,1 мільйона людей у ​​газових камерах Освенціма-Біркенау, Майданека та інших таборах смерті.

Наразі ціаністий водень інколи використовується як пестицид, і він все ще має промислове застосування. Фірми у декількох країнах продовжують виробляти Zyklon B під альтернативними торговими марками.

Використання газу при стратах у Сполучених Штатах «рівносильне схваленню того, що робили нацисти, — заявила прес-секретар Асоціації пам'яті про Голокост Фенікса Дженіс Фрібаум. — Це дуже болісний і негуманний спосіб вбивства людини. Неможливо уявити, що через 80 років після Голокосту ми обговорюємо можливість застосування цього газу для страти».

Штат Арізона не використовує Zyklon B з 1992 року, але він може застосовуватися для страти людей, які на той час вже отримали смертні вироки. На сьогоднішній день налічується 17 таких засуджених. Наразі прокурора штату добивається страти двох ув'язнених — Френка Етвуда та Кларенса Діксона. Чоловіки можуть вибрати смертельну ін'єкцію чи газ, оскільки скоїли злочини до 23 листопада 1992 року.

Смертна кара в Арізоні не проводилася з 2014 року, а останнім умертвленим за допомогою ціаністого водню став Уолтер Лагранд у 1999 році. Він відчував болісну ядуху і блювотні позиви, сама ж страта тривала 18 хвилин.

Минулого року штат оголосив про модернізацію газових камер та повідомив про закупівлю хімікатів для виробництва «Циклону Б». Позов, поданий Американським союзом громадянських свобод (ACLU) від імені Ради зі зв'язків єврейської громади Великого Фенікса (JCRC), покликаний перешкодити цим планам.

За словами позивачів, це не є протестом проти смертної кари в принципі, йдеться лише про заборону методу, використаного для вбивства понад мільйон людей.

«Для тих, хто вижив в Освенцімі, світ розвалиться по швах, якщо в якомусь місці на цій землі «Циклон Б» знову буде використано для вбивства людей», — заявив ще минулого року Крістоф Хойбнер, виконавчий віце-президент Міжнародного комітету Освенціму.

7 березня відбудуться слухання, в рамках яких відповідачі — штат Арізона, Департамент виправних установ штату, Генеральний прокурор Арізони та інші, зможуть обґрунтувати необхідність страт за допомогою ціаністого водню.

Немає часу відвідувати сайт? Підпишіться на розсилку і отримуйте найважливіше в одному листі

Отлично, вы подписаны на нашу рассылку!
Ранее вы уже были подписаны на нашу рассылку