Перейти до основного вмісту

Cуд офіційно визнав популярного німецького співака антисемітом

Відомий соул і R&B-виконавець Ксав’єр Курт Найду народився у Мангеймі, але його батько — уродженець Південної Африки — є наполовину індійцем, а мати має південноафриканське та ірландське коріння. П’ять альбомів цього мега-популярного співака займали перше місце в німецьких чартах, він був двічі удостоєний премії MTV Europe Music Awards у номінації «Найкращий вокаліст Німеччини».

Водночас, суспільно-політичні погляди зірки часто стають предметом запеклої критики. У 2015 році, здобувши перемогу в національному відборі для участі в конкурсі «Євробачення», Ксав’єр був змушений поступитися своїм правом представляти Німеччину через звинувачення в гомофобії. 2021-го протести змусили Найду відмовитися від ролі судді в популярному телешоу «Німеччина шукає суперзірку».

В активі співака — конспірологічні теорії, гомофобні, антисемітські та расистські висловлювання, заперечення пандемії COVID-19 та багато іншого. Приблизно 10 років тому він приєднався до руху Рейхсбюргерів («Громадян Рейху») — забороненої організації, члени якої вважають ФРН окупованою іноземними військами державою й не визнають її легітимність. Багато адептів Reichsbürgerbewegung є правими екстремістами, деяких підозрюють у підготовці терактів проти євреїв та біженців. Деякі фанати Найду з числа «Громадян Рейху» та правого руху PEGIDA закликали до штурму Рейхстагу 8 травня 2015 року, щоби проголосити там перехідний уряд.

Перші антисемітські закиди вокаліста прозвучали 2009-го, коли в його пісні Raus aus dem Reichstag з’явилися рядки про «барона Тотшильда», а сама композиція стала популярною в антисемітських пабліках на відеопорталі TruTube. Проте, усі подібні звинувачення Ксав’єр спростовував і вимагав винесення судового рішення про те, що його не можна назвати антисемітом. Два регіональні суди підтримали його в цій вимозі, посилаючись на свободу висловлювань.

Починаючи з 2020 року заяви Найду стали ще радикальнішими. В одному з відео він стверджував, що його батько «працював на єврейських золотих копальнях» і при цьому зазнав жорстокого ставлення. 2021 року співак поділився відео у своєму Telegram, де Голокост називали «історичною фантастикою». Він також опублікував «Протоколи сіонських мудреців» у стислому викладі Альфреда Розенберга, назвавши цей текст одним із найважливіших документів в історії людства. При цьому музикант повторив нацистську тезу про те, що в 1933 році світове єврейство оголосило війну Німеччині, і заявив, що всі світлошкірі євреї і всі євреї, що живуть в Ізраїлі, — брехуни, оскільки справжня Свята земля знаходиться в Південній Африці, а Єрусалим — у Калахарі. Найду назвав Центральну раду євреїв у Німеччині «Центральною радою брехні», описавши «брехню, державну зраду, хабарництво та вимагання» як «спосіб життя євреїв» і наголосивши, що «багато євреїв причетні до розтління малолітніх». Він також поділився постом, де євреїв звинувачували у використанні смертельної ін’єкції для вбивства неєвреїв під час пандемії.

Після скарги Федеральний конституційний суд у Карлсруе скасував попередні ухвали судів нижчої інстанції — відтепер співака можна офіційно називати антисемітом, хоч це й зашкодить його репутації та кар’єрі. Чи загрожують подібні погляди серйознішими проблемами для Найду — не повідомляється.

Слід зазначити, що останні півтора року виконавець взагалі несе всіляку нісенітницю. У квітні 2020 року він випустив відео, що заперечує пандемію COVID-19, і погрожував подати до суду на уряд, який зобов’язав громадян носити маски. Через місяць зірка повідомила, що під Німеччиною існує широко розгалужена мережа тунелів, а один із них простягається до Нью-Йорку, де відбувається жорстока битва між роботами і клонами. Він також заявив у своєму Telegram-каналі, що Земля є пласкою й оголосив про існування демонів. Цікаво, що вихований у католицькій вірі Найду вірить у майбутній апокаліпсис, наголошуючи, що відійшов від індустрії розваг і бачить своє завдання в «освіті мас».

Олександр Файнштейн

Немає часу відвідувати сайт? Підпишіться на розсилку і отримуйте найважливіше в одному листі

Отлично, вы подписаны на нашу рассылку!
Ранее вы уже были подписаны на нашу рассылку